Konaklama

Üniversitemizin Sıhhiye ve Beytepe yerleşkelerinde kız ve erkek yurtları, öğrenci evleri, konuk evleri ile sınırlı sayıda konaklama hizmeti verilmektedir (https://www.hacettepe.edu.tr/yerleskedeyasam/barinma).

Konaklama için başvuru, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) web sayfasında yer alan yurt başvurusu ekranından yapılır.  Başvuru için Hacettepe uzantılı e-posta adresi ve şifre almak zorunludur. (Hacettepe uzantılı e-postanızı https://portal.hacettepe.edu.tr/hesap/yeni-hesap/dogrulama adresinden alabilirsiniz)

Yabancı kimlik numarası olmayan öğrenciler, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı (https://bidb.hacettepe.edu.tr/ )  ile iletişime geçerek yabancı kimlik numarası yerine pasaport numaralarını sisteme tanımlayarak Hacettepe uzantılı e-posta adreslerini alabilirler.

SKS web sayfası “öğrenci bilgi sistemi” ekranından yurt başvurusu sistemine (http://yurt2.hacettepe.edu.tr) “kullanıcı adı” Hacettepe uzantılı e-posta adresi (@hacettepe.edu.tr uzantısı olmadan) ve “şifre” (size gönderilmiş şifre) ile giriş yapılarak yurt başvurusu gerçekleştirilebilir.

www.hacettepe.edu.tr/yerleskedeyasam